حسن امین، ملی‌پوش تیم فتبال کشور کی‌است؟

حسن امین، در سال ۲۰۱۴ میلادی دعوت تیم ملی فتبال افغانستان را پذیرفت و تاکنون در ترکیب تیم ملی فتبال قرار دارد.

نگاه نو_ حسن امین، ملی‌پوش تیم ملی فتبال کشور در سال ۱۹۹۱ در شهر دارمشتات آلمان به دنیا آمده‌است. او، اکنون ۲۷ سال دارد و در پُست دفاعی بازی می‌کند.

حسن امین، نخستین‌های فتبال را در اکادمی فتبال جوانان شهر دارمشتات آلمان آغاز کرد. امین، در نخستین حضورش برای تیم دارمشتات در سال ۲۰۱۰ با پیروزی خانگی توانست هوفنهایم را با حساب ۲ – ۰ شکست بدهد.

حسن، در ماه می سال ۲۰۱۱میلادی، در یک قرارداد آزاد به تیم دوم انتراخت و فرانکفورت آلمان پیوست. قرار داد او با این تیم سه ساله بود. حسن امین، در مدت سه سال که در این تیم حضور داشت ۶۴ بار برای این تیم به میدان رفت و توانست سه گُل نیز به ثمر برساند.

حسن امین، در سال ۲۰۱۴میلادی، باز هم در یک قرارداد آزاد به تیم «اف سی سربرکین» پیوست. قرار داد حسن در این تیم دوساله بود و در این مدت ۱۸ بار برای این تیم به میدان رفت.

امین، همزمان با بازی در این تیم، در سال ۲۰۱۴ دعوت تیم ملی فتبال افغانستان را نیز پذیرفت. او، در مدت حضور در تیم ملی فتبال کشور، توانسته ۲۰ بار برای تیم ملی کشور به میدان برود و دو گُل نیز به ثمر برساند.

در ماه جون ۲۰۱۶ میلادی، حسن امین در یک قرارداد دوساله راهی تیم «والدهوف مانیهام» شد. او در مدت دو سال حضور در این تیم، ۶۱ بار برای تیمش به میدان رفت و توانست چهار گُل بزند. حسن امین، در این تیم بازوبند کاپیتانی را نیز به بازو داشت.

در سال ۲۰۱۸ میلادی، حسن امین در قرارداد دوساله، به تیم «اس وی میپن» در بوندسلیگای سوم پیوست و قرارداد او با این تیم آلمان تا پایان سال ۲۰۲۰است.