تعرض قتل نو جوان افغانی در کاشان تایید نشد

نگاه نو_ – یک مقام مسوول با اشاره به برخی مطالب انتشار یافته در فضای مجازی مبنی بر تعرض و قتل یک نوجوان افغانی در شهرستان کاشان گفت: بسیاری از مواردی که در شبکه های اجتماعی در این زمینه منتشر شده، خلاف واقع است.
موضوع تعرض و قتل نوجوان افغانی در کاشان تایید نشد
یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۲ اسفند/حوت گزارش حلق آویز شدن پسر ۱۳ ساله ای مطرح شد که موضوع بر اساس فرآیندهای معمول در جریان رسیدگی قرار گرفت.
وی با رد ادعای مطرح شده در مورد تعرض به این نوجوان افغانی بیان کرد: با وجود اینکه از ۱۲ اسفند/حوت تا ۱۲ فروردین/حمل نزدیک به ۱۶ روز تعطیلی رسمی داشتیم اما موضوع از سوی دستگاه های ذی ربط بررسی و پس از کالبد شکافی از سوی پزشکی قانونی جواز دفن صادر و متوفی به خاک سپرده شده؛ از این رو مطالبی که عنوان می شود با چاشنی شایعه همراه شده، دقیق نیست و با واقعیت همخوانی ندارد.
این مقام مسوول در مورد رسیدگی به موضوع تصریح کرد: با توجه به مستندات موجود تنها موضوع خودکشی ح. ر. از سوی پزشکی قانونی شهرستان کاشان تایید شده که بر اساس آن متوفی خود را حلق آویز کرده بود.
وی با بیان اینکه اثرهایی از اقدام به خودکشی بر روی بدن متوفی چند روز پیش از مرگش هم وجود داشته، تاکید کرد: مرجع و ملاک بررسی و اعلام نظر در مورد ادعاهای پیرامون موضوع تعرض به فرد متوفی بر عهده پزشکی قانونی بوده و در صورت نیاز، رای نهایی باید از سوی دستگاه قضائی صادر شود.
پیش تر مطلبی مبنی بر تعرض و قتل یک نوجوان افغانی روزهای گذشته در برخی رسانه های بیگانه و فضای مجازی انتشار یافته بود.