تجاوز جنسی بر یک دختر ده ساله در یک مدرسۀ دینی در بادغیس

مقام‌های محلی در ولایت بادغیس، تأیید می‌کنند که بر یک دختر ده ساله در یک مدرسۀ دینی در شهر قلعۀ نو، مرکز این ولایت، تجاوز جنسی شده‌است.

نگاه نو_ به گفتۀ ریاست امور زنان ولایت بادغیس، این کودک سرگرم فراگیری آموزش‌های دینی در این مدرسه بوده‌است که از سوی یک مرد مورد تجاوز قرار گرفته‌است.

این دختر ده ساله که خاطره نام دارد، اکنون در شفاخانۀ ولایتی بادغیس زیر درمان است اما، پزشکان وضعیت جسمی و روانی اورا بد توصیف می‌کنند.

راحله نادری، رییس امور زنان بادغیس در این باره گفت: «این دختر، هنگامی که در داخله مدرسه مصروف فراگرفتن موضوعات دینی بوده است و سپس از استاد مدرسه اجازه می‌گیرد و به تشناب می‌رود، در آن‌جا مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرد.»

انجیلا حمیدی، سارنوال منع خشونت دربرابر زنان و کودکان در بادغیس نیز بیان داشت: «شدیدأ حالت و وضعیت روانی او خراب است. و تاهنوز عامل تجاوز دستگیر نشده، اما ارگان‌های امنیتی و کشفی رفتند به ساحه و بازپرسی آنان جریان دارد.»

در همین حال، مقام‌های امنیتی در ولایت بادغیس، می‌گویند که ۱۸دانش‌آموز این مدرسۀ دینی به اتهام دست داشتن در این رویداد بازداشت شده‌اند.

شیرآقا الکوزی، آمر امنیت فرماندهی پولیس فراه تأکید می‌کنند که عامل این رویداد را به زودی شناسایی خواهد شد و به نهادهای عدلی و قضایی سپرده خواهد شد: «به تعدا ۱۸ نفر آن‌ها که مردم بالای آنان ادعا داشتند، دستگیر شده‌اند و در تحقیقات ابتدایی نفر اصلی مشخص خواهد شد.»

این در حالی است که ریاست امور زنان ولایت بادغیس، از ثبت هشت رویداد دیگر تجاوز جنسی بر زنان در این ولایت سخن می‌زند.