افتتاح مسابقات فوتبال مهاجرین در تهران

افتتاح مسابقات فوتبال مهاجرین، جام «قهرمان ملی شهید جنرال عبدالرازق» در تهران
یک دوره مسابقات فوتبال مهاجرین افغانستان در ولایت تهران ایران، با نام جام «قهرمان ملی شهید جنرال عبدالرازق» از روز گذشته(جمعه، 9 قوس) با انجام 7 دیدار آغاز شد.

نگاه نو-  به گزارش از تهران، در این مسابقات که از سوی هیأت فوتبال مهاجرین ولایت تهران برگزار شده، ۲۲ تیم در دو گروه حضور دارند.

نجیب‌الله اکبری، رئیس اجرایی هیأت فوتبال مهاجرین ولایت تهران ایران در گفت‌ وگو با خبرنگار

، هدف از برگزاری این مسابقات به نام «قهرمان ملی شهید جنرال عبدالرازق» را جاودانه ساختن نام و یاد این شهید وطن‌پرست خواند و گفت: «جنرال عبدالرازق، یکی از جنرالان وطن‌پرست بود، کسی بود که نه به امریکا باج داد و نه برخی کشورهای منطقه(پاکستان) که می‌خواستند توطئه و دسیسه کنند. او جلو این توطئه‌ها را گرفت و نگذاشت به نتیجه برسد».

هرچند به گفته وی، هیأت فوتبال مهاجرین تهران کاری به مسائل سیاسی ندارد، اما تجلیل و قدردانی از شخصیت‌های وطن‌دوست و شهدا را وظیفه خود می‌داند و خانواده جنرال عبدالرازق بدانند که در خارج از افغانستان نیز کسانی هستند که نام و یاد او را گرامی می‌دارند.

رئیس اجرایی هیأت فوتبال مهاجرین ولایت تهران در مورد جزییات برگزاری مسابقات فوتبال جام قهرمان ملی شهید جنرال عبدالرازق گفت که در هر گروه این مسابقات، ۱۱ تیم حضور دارند و ۵۵ دیدار تنظیم شده که در کل، ۱۱۰ بازی در هر دو گروه تا مرحله نهایی برگزار خواهد شد.

وی گفت که برگزاری این مسابقات در دو ورزش‌گاه نادر دولت‌آباد و مصلی‌نژاد شهر ری تهران و به مدت پنج ماه صورت خواهد گرفت.

این در حالی است که هیأت فوتبال مهاجرین ولایت تهران، همه ساله یک تورنمنت دیگری نیز به نام جام شهدای گمنام، به یاد تمام شهدای افغانستان برگزار می‌کند.

و اما در هفته نخست مسابقات فوتبال جام «قهرمان ملی شهید جنرال عبدالرازق» در تهران، هفت دیدار برگزار شد که نتایج آن به شرح زیر است: