اعتراف پنتاگون به تاثیر حملات طالبان در نابودی داعش

بازرس ویژه وزارت دفاع آمریکا در گزارشی تازه اعلام کرد که نیمی از اعضای داعش در افغانستان در حملات هوایی نیروهای آمریکایی و افغان و نیز حملات زمینی طالبان کشته شدند.

سربازرس ویژه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) خبر داد که بیش از نیمی از تروریست‌های داعش در افغانستان بر اثر حملات هوایی نیروهای آمریکایی و افغان و نیز حملات زمینی طالبان کشته شدند.

به گزارش «میلیتاری تایمز»، سربازس ویژه پنتاگون در تازه‌ترین گزارش خود با اشاره به تسلیم شدن گروهی داعش به نیروهای امنیتی افغان در ولایت «ننگرهار» نیز نوشت که این موضوع در پی فشارهای مداوم آمریکا و طالبان رخ داد.

اواسط آبان ماه سال جاری در نتیجه حملات شدید طالبان به مواضع داعش در ننگرهار اعضای این گروه تروریستی بطور گسترده به نیروهای افغان تسلیم شدند و طالبان این رویداد را نجات اعضای داعش توسط نیروهای دولتی خواند.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان همچنین گفته بود که دولت افغانستان می‌خواهد با نجات دادن اعضای داعش در نظر دارد تا آن‌ها را به عنوان یک تهدید حفظ کند تا نیروهای خارجی و دولتی از موجودیت این پدیده استفاده ابزاری کنند.

آمریکا در حالی مدعی مبارزه با داعش در افغانستان است که شماری از اعضای پارلمان افغانستان، کارشناسان سیاسی و کشورهای همسایه افغانستان واشنگتن را به حمایت تسلیحاتی، اطلاعاتی و تدارکاتی از داعش متهم می‌کنند.

پیش از این نیز نیروهای آمریکایی بارها در حمله به زندان‌های طالبان شماری از سران داعش را آزاد کردند.