آلیس ویلز؛ مقام‌های مفسد در حکومت افغانستان باید مجازات شوند

آلیس ویلز، معاون وزارت خارجه امریکا در امور آسیای مرکزی و جنوبی از حکومت افغانستان خواسته است که قانون را بر مقام‌های متهم به فساد اجرا کنند.

نگاه نو_ دفتر آلیس ویلز روز شنبه، نوزدهم دلو، با اشاره به بازداشت شش مقام پولیس کابل به اتهام قاچاق و فروش مواد مخدر، در توییتی اعلام کرد که تجارت مواد مخدر باعث بی‌ثباتی می‌شود و حاکمیت خوب و توسعه اقتصاد افغانستان را تضعیف می‌کند.

این دفتر هم‌چنان تأکید کرده است که برای اجرای قانون مهم است که علیه مقام‌های فاسد اقدام شود.

وزارت امور داخله در هفدهم دلو اعلام کرد که شش مقام پولیس از جمله مدیر مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس کابل به اتهام قاچاق و تکثیر مواد مخدر بازداشت شده‌اند.

سخنگوی این وزارت گفته است که مدیر مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس کابل از «بزرگ‌ترین قاچاق‌بران، مافیا و حامیان تکثیر مواد مخدر» در شهر کابل بود.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله در یک نشست خبری در هفدهم دلو اعلام کرد که میان‌احمد احمدی، مدیر مبارزه با مواد مخدر فرماندهی کابل هنگام فرار به آسیای میانه از ولسوالی سالنگ پروان بازداشت شده است.

هم‌زمان اجمل، آمر کشف مبارزه با مواد مخدر حوزه پنجم شهر کابل، عبادالرحمان، فرمانده تیم عملیاتی مدیریت مبارزه با مواد مخدر ولایت کابل، الله داد، معاون مدیریت کنترل مواد کیمیاوی پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت کابل، فریدالله، آمر تحلیل و ارزیابی مدیریت مبارزه با مواد مخدر کابل، لمر، آمر کشف مدیریت مبارزه با مواد مخدر ولایت کابل نیز به همین اتهام بازداشت شده‌اند.

طبق معلومات رحیمی، میان‌احمد احمدی، رییس گروپ «افغان – سویس» نیز بود و در تمام حوزه‌های شهر کابل مواد مخدر را تکثیر می‌کرد و از فروشنده‌گان آن باج می‌گرفت.

سخنگوی وزارت امور داخله هم‌چنان گفته است که پرونده‌های نسبتی این افراد تکمیل شده و به مراجع عدلی و قضایی برای پی‌گیری محول شده است.

هم‌زمان محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله به تمام منسوبان پولیس مبارزه با مواد مخدر دستور داده است تا تمام قاچاق‎بران سطح بلند مواد مخدر را در ظرف دو ماه بازداشت و به پنجه قانون بسپارند.